Language
/ Contact /
advert armpower.net advert armpower.net

Europeans results: junior, youth, masters, left hand >>>

Europeans results: junior, youth, masters, left hand # Armwrestling # Armpower.net

Europeans results: junior, youth, masters, left hand ()

 

265c20_euroarm-katowice-2017-pasek-sponsorski.png

 

Junior Girls 45 kg Left

 

  1     MUKHA           , YULIIA - Ukraine

  2     TUCHINA, RAILYA - Russia

  3     GUR, MERVE - Turkey

  4     KILIC, HANDE NUR - Turkey

 

 

  Junior Girls 50 kg Left

  1     GARANINA, KRISTINA - Russia

  2     VARYCH, LESIA - Ukraine

  3     JAWOSZEK, JULIA - Poland

  4     DELLEKOGLU, GOKCENUR - Turkey

  5     GENCAITE, GABIJA - Lithuania

  6     SOJA, WERONIKA - Poland

  7     NUTTOVA, NIKOLA - Slovakia

  8     GUN, SUDE - Turkey

  9     DURIANOVA, MARTINA - Slovakia

  10    KOSTADINOVA, KATELINA - Bulgaria

  11    ZAHORULKO   , IRYNA - Ukraine

 

 

  Junior Girls 55 kg Left

 

  1     CELIK, DIDEM - Turkey

  2     TIMEROVA, AMINA - Russia

  3     TOCHYNSKA, YULIIA - Ukraine

  4     KHUGAEVA, ZHANNA - Russia

  5     JAKSTRAND, JULIA - Sweden

  6     YILMAZ, SUKRIYE - Turkey

  7     ROCKUTE, NEDA - Lithuania

  8     RADZIK, KATARZYNA - Poland

  9     GALLFY, ZSOFIA - Hungary

  10    KERNOVA, LENKA - Slovakia

  11    MALOWICKA, MAGDA - Poland

 

 

  Junior Girls 60 kg Left

 

  1     JANEHEIM, ELIN - Sweden

  2     USATOVA, ELENA - Russia

  3     DEMIRCIOGLU, SUMEYYE - Turkey

  4     SOJKOVA, MARTINA - Slovakia

  5     KOZYRATSKA, VERONIKA - Ukraine

  6     AJPEKOVA, BARBARA - Slovakia

  7     LIPINSKA, KAROLINA - Poland

  8     INAN, OZNUR - Turkey

  9     VERBOCZKI, LUCA - Hungary

  10    SZELIGA, ESTERA - Poland

 

 

  Junior Girls 65 kg Left

 

  1     FAZDALOVA, ADELIA - Russia

  2     GUZZITAEVA, DIANA - Russia

  3     MEMIS, GULISTAN - Turkey

  4     MAVZER, SENA NUR - Turkey

  5     RASLIKOVA, TEREZA - Slovakia

 

 

  Junior Girls 70 kg Left

 

  1     SHAFIGULLINA, ELMIRA - Russia

  2     BAG, YETER - Turkey

  3     GAVRILOVA, ANNA - Russia

  4     OZALP, NADIDE EBRAR - Turkey

 

 

  Junior Girls +70 kg Left

 

  1     VAKONIC, MICHAELA - Slovakia

  2     BAJCIOVA, BARBORA - Slovakia

  3     DOGUZOVA, MILENA - Russia

  4     KULYK, RUSLANA - Ukraine

  5     VALFRIDSSON, OLIVIA - Sweden

  6     VOLKOVA,  SOFIA - Russia

  7     BOGA, MERVE - Turkey

  8     TIREN, ECEM - Turkey

 

 

  Junior Boys 50 kg Left

 

  1     AIBAZOV, AKHMAT - Russia

  2     YILMAZ, HILMI - Turkey

  3     MAILASHVILI, OTAR - Georgia

  4     CANKAYA, OSMAN YASIR - Turkey

  5     ZAORSKI, DOMINIK - Poland

 

 

  Junior Boys 55 kg Left

 

  1     PAKLONSKI, ILYA - Belarus

  2     BAYRAM BIL, EROL - Turkey

  3     FARNIEV, EGOR - Russia

  4     GVAMBERIDZE, GOGA - Georgia

  5     CELEBI, MURAT - Turkey

  6     ZHISHKARIANI, DATUNA - Georgia

  7     KUPCIKOVAS, VALTERIS - Lithuania

  8     HEJCZYK, BARTOSZ - Poland

  9     VLASOV, ALEKSANDR - Russia

 

 

  Junior Boys 60 kg Left

 

  1     NAFIKOV, ILGIZ - Russia

  2     RADIONOV, ANDREI - Russia

  3     KARAL, HASAN - Turkey

  4     BUKIA , GULADY - Georgia

  5     TURKOGLU, MEHMET ALI - Turkey

  6     VELIKOV, LIUBOMIR - Bulgaria

  7     KORGOL, DAMIAN - Poland

  8     HONCHAR, VITALII - Ukraine

  9     PEZAS, ERNESTAS - Lithuania

  10    TIRKIA, BUBA - Georgia

  11    CHORNYI, DENYS - Ukraine

  12    NOWAK, KACPER - Poland

  13    JEKABS, RUDZITIS - Latvia

 

 

  Junior Boys 65 kg Left

 

  1     MASIN, DMITRII - Russia

  2     LOLISHVILI, MIKHEIL - Georgia

  3     CABAOGLU, AHMET RECEP - Turkey

  4     EKICI, ADEM - Turkey

  5     FILIPPOV, PYLYP - Ukraine

  6     CHUDIK, DAVID - Slovakia

  7     KHABALOV, ARSEN - Russia

  8     MORZYNIEC, PIOTR - Poland

  9     NOZADZE, LUKA - Georgia

  10    DUDEK, MATEUSZ - Poland

 

 

  Junior Boys 70 kg Left

 

  1     DIGUROV, SARMAT - Russia

  2     RAHIMOV, EMIN - Azerbaijan

  3     ZVIADAURI, TSOTNE - Georgia

  4     CAGDAS, BARIS - Turkey

  5     TRUTNEV, BOGDAN - Russia

  6     SZYSZ, BARTEK - Poland

  7     KUBACKA, PATRYK - Poland

  8     ONDERKO, MAREK - Slovakia

  9     MENDEZ FROM, CHRISTIAN - Sweden

  10    OZTURK, BURAK - Turkey

 

 

  Junior Boys 75 kg Left

 

  1     ADAMOV, ADAM - Slovakia

  2     MIKHAILOV, MAKSIM - Russia

  3     CELES, PETER - Slovakia

  4     MUHSIN, ERKAN - Bulgaria

  5     TUDOR, ALIN - Romania

  6     OZARACI, MERT - Turkey

  7     KOUFIDAKIS, CHARALAMPOS - Greece

  8     ILTER, MUHAMMED - Turkey

  9     GURCHIANI, GIORGI - Georgia

  10    RADBRING, LUKAS - Sweden

  11    PEZAS, DEIVIDAS - Lithuania

  12    BERNACKI, RAFAL - Poland

 

 

  Junior Boys 80 kg Left

 

  1     FERAD, ELBIN - Bulgaria

  2     PETKUS, ROKAS - Lithuania

  3     KUZMIN, ALEKSANDR - Russia

  4     MELIKISHVILI, GIORGI - Georgia

  5     SOKOTUN, STANISLAV - Ukraine

  6     PLIEV, DATRADZ - Russia

  7     BAYRAM, SERKAN - Turkey

  8     HOZDALA, MARTIN - Slovakia

  9     PLAKSA, DAWID - Poland

  10    DVORSCAK, JOZEF - Slovakia

  11    GENEL, MUCAHIT - Turkey

 

 

  Junior Boys +80 kg Left

 

  1     IMERLISHVILI, VASO - Georgia

  2     SERAFYN, TARAS - Ukraine

  3     CELIK, ADEM - Turkey

  4     GHISA, BOGDAN - Romania

  5     ANDRASKO, RADOVAN - Slovakia

  6     GUNEY, HIKMET - Turkey

  7     SOKA, DOMINIK - Slovakia

  8     NEMETH, LEVENTE - Hungary

  9     PIERCHALA, TOBIASZ - Poland

 

  10    DIMITROV , VESELIN - Bulgaria

  11    ZUIKOV, DMITRII - Russia

 

 

  Youth Women 50 kg Left

 

  1     KORKMAZ, GULISTAN - Turkey

  2     KHABIBULLINA, ALMIRA - Russia

  3     YATSKEVICH, DARYA - Belarus

  4     KHUBAEVA, DIANA - Russia

  5     ZBOREK, MARIA - Poland

 

 

  Youth Women 55 kg Left

 

  1     SADOVNIKOVA, VALERIYA - Russia

  2     ROMANOVA, ELENA - Russia

  3     DEMENKO       , LUDMYLA - Ukraine

  4     MAGUSINOVA, KRISTINA - Slovakia

  5     ALPTEKIN, TUGCE - Turkey

  6     VOVK, LIUDMYLA - Ukraine

 

 

  Youth Women 60 kg Left

 

  1     TSIARPITSKAYA, TATSIANA - Belarus

  2     ZORIANKINA, KSENIIA - Russia

  3     HOROSHUN, SVETLANA - Russia

  4     BARZSO, HENRIETTA - Hungary

  5     BILGIC, GULHAN - Turkey

  6     LITVINENKO, VALENTINA - Armenia

  7     ROZHKO, VIKTORIIA - Ukraine

  8     IWANCIO, ARLETA - Poland

  9     HONCHAR, DIANA - Ukraine

  10    PALITKINA, VERANIKA - Belarus

 

 

  Youth Women 65 kg Left

 

  1     SHULIKA         , MARYNA - Ukraine

  2     KARPOVA, ANASTASIIA - Russia

  3     LAZARI, MIHAELA - Moldova

  4     IRTUGANOVA, NADEZHDA - Russia

  5     LISKOVA, KLAUDIA - Slovakia

  6     BUTAUTAITE, GABRIELE - Lithuania

  7     SIVRIHISARLI, SULTAN - Turkey

 

 

  Youth Women 70 kg Left

 

  1     NORELIUS, TOVE - Sweden

  2     SKYRDA, KSENIIA - Ukraine

  3     TAZETDINOVA, ELVIRA - Russia

 

 

  Youth Women +70 kg Left

 

  1     OTAROVA, NADIRA - Russia

  2     NOVIKOVA, TATIANA - Russia

  3     SHCHOLOKOVA, ANASTASIIA - Ukraine

  4     DAMAR, AYSU - Turkey

  5     DEMIRHAN, CILEM - Turkey

 

  Youth Men 55 kg Left

 

  1     BAYRAMKULOV, MUSSA - Russia

  2     DAVITASHVILI, LEVANI - Georgia

  3     MEBONIA, GIORGI - Georgia

  4     TALHA AY, ENES - Turkey

 

 

  Youth Men 60 kg Left

 

  1     ALBAS, EMRE - Turkey

  2     ICHKITI, VALIKO - Georgia

  3     VAKILOV, NEMAT - Azerbaijan

  4     KODUA, GIGA - Georgia

  5     MAKEDONSKYI, OLEKSANDR - Ukraine

  6     KARAKOTOV, AHMAT - Russia

  7     SHASHOV, ALEKSEI - Russia

  8     KURT, AHMET BERKAY - Turkey

  9     STAYKOV, MITKO - Bulgaria

  10    EKBACK, SIMON - Sweden

 

 

  Youth Men 65 kg Left

 

  1     AMANLI, HUSEYN - Azerbaijan

  2     ZURABASHVILI, SHALVA - Georgia

  3     RUSTAMOV, RAMAZAN - Azerbaijan

  4     ZAVRASHVILI, ALEKSI - Georgia

  5     GABOR, JAN - Slovakia

  6     BIEGA, DAMIAN - Poland

  7     KALENDER, AHMET - Turkey

  8     KWAPISZ, TOMASZ - Poland

  9     TANDERYD, JONATHAN - Sweden

 

 

 Youth Men 70 kg Left

 

  1     ZIRAKASHVILI, IRAKLI - Georgia

  2     MATIASH         , DENYS - Ukraine

  3     KAZIEV, OLEG - Russia

  4     UZUL, MUHAMMET - Turkey

  5     TER-BALYAN, VAGAN - Russia

  6     NATSVLISHVILI, TENGIZI - Georgia

  7     ATHANASIADIS, ALEXIOS - Greece

  8     LOCZI, JANOS - Hungary

  9     LICUT, MARIUS - Romania

  10    TUDOREAN, OLEG - Moldova

  11    TANKA, ROBERT - Hungary

  12    KRUPA, ARTUR - Poland

  13    ZAWICKI, LUKASZ - Poland

 

 

  Youth Men 75 kg Left

 

  1     ONIANI, BETKILI - Georgia

  2     VLADISLAVS, KRASOVSKIS - Latvia

  3     LABADZE, VAKHTANG - Georgia

  4     VIARENICH, IVAN - Belarus

  5     MANTYKA        , ROMAN - Ukraine

  6     KUTATELADZE, VIACHESLAV - Russia

  7     SUBACIUS, AURIMAS - Lithuania

  8     HAKTANKACMAZ, IBRAHIM - Turkey

 

  9     KACZOROWSKI, MICHAL - Poland

  10    BIEGA, ADRIAN - Poland

  11    TRIPLAT, PETAR - Croatia

  12    ATILI, YASIN KUBILAY - Turkey

  13    OTCHIK, SERGEY - Russia

 

 

  Youth Men 80 kg Left

 

  1     CHALIUK, DMYTRO - Ukraine

  2     BROIANI, MERALI - Georgia

  3     BALCHUGOV, MAKSIM - Russia

  4     SOSEV, IVAN - Moldova

  5     BELIUSEV, KIRILL - Russia

  6     ANTTILA, TONI - Sweden

  7     EMERICI, MAREK - Slovakia

  8     SZTANEK, SANDOR - Hungary

  9     SMALCERZ, SZYMON - Poland

 

                                                

  Youth Men 85 kg Left

 

  1     GIGAURI, TORNIKE - Georgia

  2     SEREDA, ARTEM - Ukraine

  3     KURGINIAN, DAVID - Russia

  4     BEVZA, ALEKSANDR - Russia

  5     KOCAK, OGUZHAN - Turkey

  6     HRIC, OLIVER - Slovakia

  7     RACZKA, PATRYK - Poland

  8     KHUDOIAR, KOSTIANTYN - Ukraine

  9     MARKOIDZE, GIA - Georgia

  10    JONSSON, ALEXANDER - Sweden

  11    DEMIRTAS, YUNUS – Turkey

 

 

  Youth Men 90 kg Left

 

  1     GASSIEV, SOSLAN - Russia

  2     BUBENKO, ELDAR - Russia

  3     KULISHOV, OLEKSANDR - Ukraine

  4     TEDORADZE, DAVIT - Georgia

  5     SYDORCHUK, VASYL - Ukraine

  6     ATHANASIADIS, GEORGIOS - Greece

  7     GIRSKIS, OSVALDAS - Lithuania

  8     GNYSINSKI, RADOSLAW - Poland

  9     BUTMALAI, VICTOR - Moldova

  10    SZAKALAS, SZILARD - Hungary

  11    NAMAL, ATAKAN MERT - Turkey

  12    POTRYKUS, BLAZEJ - Poland

  13    GODERDZISHVILI, AKAKI - Georgia

 

 

  Youth Men +90 kg Left

 

  1     MADOYAN, DAVIT - Armenia

  2     BAGAEV, ZAKHAR - Russia

  3     VACULOVIC, VACLAV - Czech Republic

  4     DEMIRER, ALI - Turkey

  5     GOLIAN, MICHAL - Slovakia

  6     BRAK, JAKUB - Poland

  7     WEHRLE, MARTIN - Switzerland

  8     ARABULI, DAVITI - Georgia

  9     NAGY, MARTON - Hungary

 

  10    FRACKOWIAK, MATEUSZ - Poland

  11    SUSLU, DOGUS - Turkey

  12    SHARAFUTDINOV, DAMIR - Russia

 

 

  Master Women 60 kg Left

 

  1     KARHOPOLTSEVA, VIKTORIIA - Ukraine

  2     LESKOVA, NATALIA - Russia

  3     SHAPAVALAVA, LARYSA - Belarus

  4     LUNDBERG, LISA – Sweden

 

 

  Master Women 70 kg Left

 

  1     WAWRZYNIAK, MARLENA - Poland

  2     HADZIEVA, LADA - Bulgaria

  3     LAITURI, PIRJO - Sweden

 

 

  Master Women 80 kg Left

 

  1     ZANKO, LILIYA - Ukraine

  2     GABDRAKHMANOVA, RUZIA - Russia

  3     KATTSTROM, CAMILLA - Sweden

  4     ALVELAND, VIKTORIA - Sweden

  5     GORZYNSKA, AGY - England

 

                                               

  Master Women +80 kg Left

 

  1     DIACHENKO, OKSANA - Ukraine

  2     GRONLUND, ANNA - Sweden

 

 

  Master Men 70 kg Left

 

  1     VIBLIANI, JAMBULI - Georgia

  2     GARCIA, ARMANDO - Spain

  3     MEDVEDSKY, ROMAN - Israel

  4     ARSLAN, LEVENT - Turkey

  5     HELYES, CSABA - Hungary

  6     TRYBUS, RADOSLAW - Poland

  7     MARTINYUK, NIKOLAI - Russia

  8     PLETIN            , OLEH - Ukraine

  9     MAAS, HENRICUS - Netherlands

  10    OGUZ, CETIN - Turkey

  11    KOLLAR, CSABA - Hungary

  12    GAVASHELI, IGOR - Russia

 

 

  Master Men 80 kg Left

 

  1     ANFILOFEV, ALEXANDER - Russia

  2     CHODYNA, MARIUSZ - Poland

  3     LASKOWSKI, MARCIN - Poland

  4     STEBELIAK, OLEKSANDR - Ukraine

  5     KONYA, LAJOS - Hungary

  6     ATLASKIN, ALEKSEI - Russia

  7     SEVGIOGLU, TAHIR - Turkey

  8     KILIC, YENAL - Turkey

  9     VALYI, IMRE - Hungary

 

  10    KUUKASJARVI, JANI-MARKUS - Finland

  11    PAAKKANEN, KAI - Finland

 

 

  Master Men 90 kg Left

 

  1     TKACHUK, OLEKSANDR - Ukraine

  2     KOHO, JAMI - Finland

  3     TSITSISHVILI, ALEKSANDR - Russia

  4     KWIATKOWSKI, JERZY - Poland

  5     DOBREAN, DINU - Romania

  6     RYNDIUK, VIKTOR - Ukraine

  7     STEFANIAK, TOMASZ - Poland

  8     KARLSSON, PETER - Sweden

  9     KELEMEN, LASZLO - Hungary

 

 

 Master Men 100 kg Left

 

  1     KHRAMTSOV, EDUARD - Russia

  2     SVENSSON, STEFAN - Sweden

  3     MIX, ATTILA - Hungary

  4     YEUTUKHOVICH, BARYS - Netherlands

  5     MANASIEV, EMANUIL - Bulgaria

  6     LITOVTSEV, YEVHEN - Ukraine

  7     BOGDAN, ROBERT - Hungary

  8     DAMAR, ERKAN - Turkey

  9     GROCHOWSKI, MARIUSZ - Poland

  10    SURMANN, KLAUS - Germany

  11    SZYMKIEWICZ, DANIEL - Poland

  12    SHTANKEVYCH, GENNADII - Ukraine

 

                                               

  Master Men +100 kg Left

 

  1     MELENTEV, OLEG - Russia

  2     KUEHN, OLIVER - Germany

  3     TESARIK, DUSAN - Czech Republic

  4     CHARALAMPOPOULOS, GEORGIOS - Cyprus

  5     KARACA, RESAT - Turkey

  6     OPREA, LILIAN - Moldova

  7     GABRIELYAN, ARSEN - Armenia

  8     GLOWACKI, SLAWOMIR - Poland

  9     HERTMANOWSKI, MIROSLAW - Poland

  10    GEORGIEV, GEORGI - Bulgaria

  11    AYDOGAN, CENGIZ - Turkey

 

 

  Grand Master Women Left

 

  1     GIANNOPOULOU, KYRIAKI - Cyprus

  2     TURZYNIECKA, SONIA - Poland

  3     BOLLOK, AGNES - Hungary

 

 

  Grand Master Men 75 kg Left

 

  1     ROGOZHINSKIY, VLADIMIR - Russia

  2     BAUMANN, JUERGEN - Germany

  3     GALIULLIN, RAVIL - Russia

  4     SAKERIS, RIMANTAS - Lithuania

 

  Grand Master Men 90 kg Left

 

 

  1     PALISKIS, ROMUTIS - Lithuania

  2     MANTOG, AUGUSTIN - Romania

  3     WALESKO, WOJCIECH - Poland

  4     VALDIS, MEDNIS - Latvia

  5     MITCHELL, PAUL - England

  6     HOLMSTROM, OLA - Sweden

  7     ZHIVKOV, DANIEL - Bulgaria

 

 

  Grand Master Men 100 kg Left

 

  1     MANIADAKIS, MICHAIL - Cyprus

  2     SHESHIN, MIKHAIL - Russia

  3     YAKUP , GIN - Turkey

  4     MOKESCH, ROBERT - Austria

  5     IVANOV, LYUBEN - Bulgaria

 

 

  Grand Master Men +100 kg Left

 

  1     SOROKIN, YURII - Russia

  2     SOROKA, SERGEY - Russia

  3     BAKA, PAVOL - Slovakia

  4     KASKA, MEHMET - Turkey

  5     GRALAK, STANISLAW – Poland

 

 

  Senior Grand Master 75 kg Left

 

  1     ZAYTSEV, VICTOR - Russia

  2     PODGORSKI, WIESLAW - Poland

  3     KOVACS, PETER PEPE - Hungary

 

 

  Senior Grand Master 90 kg Left

 

  1     CARLOGANU, MIRCEA - Romania

  2     SZILAGY, SANDOR - Germany

  3     HYMER, ANDRZEJ - Poland

  4     WEDROWSKI, JOZEF - Poland

 

 

  Senior Grand Master 100 kg Left

 

  1     STUSEK, JAROSLAV - Czech Republic

  2     JONSSON, JONNY - Sweden

  3     FILIKIDIS, PANTELIS – Greece

 

 

 Senior Grand Master +100 kg Left

 

  1   GURBANOV, MINABADDIN - Azerbaijan

  2   KROLIK, KONSTANTY - Poland     

  3     HOLLANDI, PAL - Hungary

 

 

 

Archive >>>

Language