Login

Login to use all functions from armpower.net

Login

I'm forgot my password

The Right Hand Polish Cup 2009

trening

The 10th Polish Armwrestling Cup right hand is over. Below there is a complete list of results of already fought of categories. Additionally the temporary team classification is a follows: 1. Jaworzno, 2. Gdynia, 3. ...

Not what you were looking for? Search for other text.

The 10th Polish Armwrestling Cup right hand is over. Below there is a complete list of results of already fought of categories. Additionally the temporary team classification is a follows: 1. Jaworzno, 2. Gdynia, 3. Choszczno.

And here are the results:

JUNIOR MEN RIGHT 57 KG
1. ZAŁOGA, CYPRIAN. BLACK SKORPION;
2. CIBOROWSKI, PATRYK. ZŁOTY ORZEŁ;
3. CIBOROWSKI, MATEUSZ. ZŁOTY ORZEŁ;
4. KRZYŻEWSKI, JACEK. ARMFIGHT PIASECZNO;
5. WILCZYNSKI, ŁUKASZ. BLACK SKORPION;

JUNIOR MEN RIGHT 63 KG
1. KIZIK, GRZEGORZ. BLACK SKORPION;
2. ŚLIWIŃSKI, DOMINIK. SDS TOMASZÓW;
3. JEMIOŁO, TOMASZ. BLACK SKORPION;
4. POPRZECZKA, ŁUKASZ. BLACK SKORPION;
5. CIBOROWSKI, SYLWESTER. ZŁOTY ORZEŁ;
6. MAGRIAN, ADRIAN. ZŁOTY TUR GDYNIA;
7. POPIELARCZYK, MATEUSZ. ZŁOTY ORZEŁ;

JUNIOR MEN RIGHT 70 KG
1. MALAS, SŁAWOMIR. ARM FANATIC;
2. DOCHNIAK, ARKADIUSZ. BLACK SKORPION;
3. ROŻNIATOWSKI, MATEUSZ. BLACK SKORPION;
4. HYDEL, ADAM. WIKING NISKO;
5. KUŹNIAR, ADRIAN. SZAKI CLUB;
6. STOLARCZYK, OKTAWIAN. MCKIS TYTAN JAWORZNO;
7. SZAKOŁA, EMIL. SZAKI CLUB;
8. GŁOWACKI, ŁUKASZ. ZŁOTY NIEDŹWIEDŹ;
9. BŁASZCZYK, MATEUSZ. ZŁOTY TUR GDYNIA;
10. HERDZIK, PATRYK. WIKING NISKO;
11. BĄKOWSKI, MICHAŁ. IRON STAROGARD GD.;
12. GĄDEK, MACIEJ. MCKIS TYTAN JAWORZNO;
13. IZBIŃSKI, DAWID. SDS TOMASZÓW;
14. GŁĄB, ALEKSANDER. BLACK SKORPION;
15. STECYK, ANDRZEJ. BLACK SKORPION;
16. MATUSZCZAK, MATEUSZ. SZAKI CLUB;
17. KASZOWICZ, ADRIAN. IRON STAROGARD GD.;

JUNIOR MEN RIGHT 78 KG
1. KAJDAS, NATAN. MCKIS TYTAN JAWORZNO;
2. BOGUSZ, ŁUKASZ. BLACK SKORPION;
3. HYDEL, MAREK. WIKING NISKO;
4. GRULKOWSKI, JAROSŁAW. IRON STAROGARD GD.;
5. IZBIŃSKI, CEZARY. SDS TOMASZÓW;
6. BANASIAK, KRZYSZTOF. MCKIS TYTAN JAWORZNO;
7. ŁĄCKI, KRZYSZTOF. ZŁOTY ORZEŁ;
8. GONTARCZYK, DAWID. ZŁOTY ORZEŁ;

JUNIOR MEN RIGHT +78 KG
1. PIĘTAK, WOJCIECH. MCKIS TYTAN JAWORZNO;
2. BEBEROK, PIOTR. MCKIS TYTAN JAWORZNO;
3. URBANIAK, JAKUB. BLACK SKORPION;

SENIOR MEN RIGHT 63 KG
1. PIOTRZKOWSKI, KAROL. IRON STAROGARD GD.;
2. WYRWA, MATEUSZ. WIKING NISKO;
3. GRALAK, MACIEJ. ZŁOTY NIEDŹWIEDŹ;
4. KUŚNIERCZYK, DAMIAN. MCKIS TYTAN JAWORZNO;
5. FIOŁEK, RAFAŁ. SZAKI CLUB;
6. RUCZ, TOMASZ. PYTON WARSZAWA;
7. KOWAL, ADRIAN. WIKING NISKO;
8. KORBIEL, KRYSTIAN. MCKIS TYTAN JAWORZNO;
9. SOBCZYK, DAWID. ZŁOTY ORZEŁ;
10. KURZYNKA, ARTUR. GLADIATOR OSTRÓDA;
11. POPIEL, DAWID. PYTON WARSZAWA;
12. POPRZECZKA, ŁUKASZ. BLACK SKORPION;

SENIOR MEN RIGHT 70 KG
1. PODGÓRSKI, MARIUSZ. PYTON WARSZAWA;
2. PENC, KRZYSZTOF. WIKING NISKO;
3. KAJSTURA, PIOTR. MCKIS TYTAN JAWORZNO;
4. PIECHNA, ŁUKASZ. SDS TOMASZÓW;
5. GROCH, DAWID. WIKING NISKO;
6. FUDAŁA, KAMIL. MCKIS TYTAN JAWORZNO;
7. BEWICZ, ŁUKASZ. ZŁOTY NIEDŹWIEDŹ;
8. DOCHNIAK, ARKADIUSZ. BLACK SKORPION;
9. MALAS, SŁAWOMIR. ARM FANATIC;
10. HYDEL, ADAM. WIKING NISKO;
11. MAŁEK, DANIEL. ZŁOTY TUR GDYNIA;
12. ROŻNIATOWSKI, MATEUSZ. BLACK SKORPION;
13. STOLARCZYK, OKTAWIAN. MCKIS TYTAN JAWORZNO;
14. HERDZIK, PATRYK. WIKING NISKO;
15. SZCZECIŃSKI, KACPER. BLACK SKORPION;
16. BĄBA, KAROL. BLACK SKORPION;
17. GŁOWACKI, ŁUKASZ. ZŁOTY NIEDŹWIEDŹ;
18. ROSŁON, KAROL. ARMFIGHT PIASECZNO;
19. GĄDEK, MACIEJ. MCKIS TYTAN JAWORZNO;

SENIOR MEN RIGHT 78 KG
1. BARTOSIEWICZ, DAWID. ZŁOTY ORZEŁ;
2. WOŹNY, RAFAŁ. HERAKLES WAŁBRZYCH;
3. OLBRYŚ, ARTUR. GLADIATOR OSTRÓDA;
4. STAROŃ, RADOSŁAW. GLADIATOR OSTRÓDA;
5. KRUPA, KAMIL. MCKIS TYTAN JAWORZNO;
6. MIKOŁAJEWSKI, MATEUSZ. PYTON WARSZAWA;
7. KAJDAS, NATAN. MCKIS TYTAN JAWORZNO;
8. GROCH, DARIUSZ. WIKING NISKO;
9. KRYŃSKI, KAMIL. PYTON WARSZAWA;
10. POZORSKI, TOMASZ. ARMFIGHT PIASECZNO;
11. CHODYNA, MARIUSZ. ARMFIGHT PIASECZNO;
12. HYDEL, MAREK. WIKING NISKO;
13. SZYMKIEWICZ, DANIEL. ZŁOTY TUR GDYNIA;
14. BOGUSZ, ŁUKASZ. BLACK SKORPION;
15. BANASIAK, KRZYSZTOF. MCKIS TYTAN JAWORZNO;
16. BOGUSZ, JAKUB. MCKIS TYTAN JAWORZNO;
17. WISŁOWSKI, JAN. PYTON WARSZAWA;
18. URBANIAK, JAKUB. BLACK SKORPION;

SENIOR MEN RIGHT 86 KG
1. BARTOSIEWICZ, PIOTR. ZŁOTY ORZEŁ;
2. SZEWCZYK, TOMASZ. SDS TOMASZÓW;
3. GOMOLA, PAWEŁ. MCKIS TYTAN JAWORZNO;
4. KRAJCZYŃSKI, KRZYSZTOF. PYTON WARSZAWA;
5. BEBEROK, PIOTR. MCKIS TYTAN JAWORZNO;
6. RZANNY, WIESŁAW. TRAKTOR WOLSZTYN;
7. JAKUBOWSKI, BARTOSZ. ZŁOTY ORZEŁ;
8. KROK, ARTUR. MCKIS TYTAN JAWORZNO;
9. BIEGUN, ŁUKASZ. MCKIS TYTAN JAWORZNO;
10. SYPNIEWSKI, TOMASZ. PYTON WARSZAWA;
11. OŻGA, MICHAŁ. OSTRY STRZEGOM;
12. DZIEMIDOWICZ, BARTOSZ. SZAKI CLUB;
13. WIŚNIOWSKI, TOMASZ. ZŁOTY ORZEŁ;
14. CHMIELEWSKI, MICHAŁ. ZŁOTY NIEDŹWIEDŹ;

SENIOR MEN RIGHT 95 KG
1. LACHOWICZ, MARCIN. ARMFIGHT PIASECZNO;
2. MUSZCZAK, DARIUSZ. MCKIS TYTAN JAWORZNO;
3. OBŁUSKI, ŁUKASZ. ZŁOTY TUR GDYNIA;
4. PIĘTAK, WOJCIECH. MCKIS TYTAN JAWORZNO;
5. LESZKO, ROBERT. HERAKLES WAŁBRZYCH;
6. LASOTA, GRZEGORZ. ZŁOTY NIEDŹWIEDŹ;
7. EWALD, EMIL. ARM FANATIC;
8. ZAWADA, MARCIN. BLACK SKORPION;
9. MUCHA, GRZEGORZ. HERAKLES WAŁBRZYCH;
10. MONCZKOWSKI, MICHAŁ. ARM FANATIC;
11. FERENC, ADRIAN. BLACK SKORPION;
12. TAŃSKI, TOMASZ. ZŁOTY NIEDŹWIEDŹ;

SENIOR MEN RIGHT +95 KG
1. NOWAK, GRZEGORZ. ZŁOTY TUR GDYNIA;
2. FUDAŁA, LUCJAN. MCKIS TYTAN JAWORZNO;
3. GŁOWIŃSKI, ARTUR. ZŁOTY ORZEŁ;
4. GŁOWACKI, SŁAWOMIR. ZŁOTY NIEDŹWIEDŹ;
5. JAKOWCZYK, RAFAŁ. MCKIS TYTAN JAWORZNO;
6. SKALSKI, MARCIN. ARMFIGHT PIASECZNO;
7. PELCZAR, TOMASZ. BLACK SKORPION;
8. FIT, KAZIMIERZ. MCKIS TYTAN JAWORZNO;

SENIOR MEN RIGHT OPEN
1. NOWAK, GRZEGORZ. ZŁOTY TUR GDYNIA;
2. BARTOSIEWICZ, DAWID. ZŁOTY ORZEŁ;
3. MUSZCZAK, DARIUSZ. MCKIS TYTAN JAWORZNO;
4. GŁOWACKI, SŁAWOMIR. ZŁOTY NIEDŹWIEDŹ;
5. FUDAŁA, LUCJAN. MCKIS TYTAN JAWORZNO;
6. BARTOSIEWICZ, PIOTR. ZŁOTY ORZEŁ;
7. OBŁUSKI, ŁUKASZ. ZŁOTY TUR GDYNIA;
8. PIĘTAK, WOJCIECH. MCKIS TYTAN JAWORZNO;
9. GŁOWIŃSKI, ARTUR. ZŁOTY ORZEŁ;
10. KRAJCZYŃSKI, KRZYSZTOF. PYTON WARSZAWA;
11. LACHOWICZ, MARCIN. ARMFIGHT PIASECZNO;
12. GOMOLA, PAWEŁ. MCKIS TYTAN JAWORZNO;

MASTER MEN RIGHT 90 KG
1. SKÓRA, ANDRZEJ. ZŁOTY NIEDŹWIEDŹ;
2. WALEŚKO, WOJCIECH. PYTON WARSZAWA;
3. PIOTRZKOWSKI, GRZEGORZ. IRON STAROGARD GD.;
4. LASOTA, PAWEŁ. ZŁOTY NIEDŹWIEDŹ;
5. TUR, KRZYSZTOF. PYTON WARSZAWA;
6. LACHOWICZ, ERWIN. ARMFIGHT PIASECZNO;
7. HYMER, ANDRZEJ. UKS-16 KOSZALIN;

MASTER MEN RIGHT +90 KG
1. GŁĄBAŁA, ANDRZEJ. ZŁOTY TUR GDYNIA;
2. GRALAK, STANISŁAW. ZŁOTY NIEDŹWIEDŹ;
3. KRÓLIK, KONSTANTY. ARMFIGHT PIASECZNO;
4. ŁĄCKI, WIESŁAW. ZŁOTY ORZEŁ;

GRANDMASTER MEN RIGHT OPEN
1. GŁĄBAŁA, ANDRZEJ. ZŁOTY TUR GDYNIA;
2. KRÓLIK, KONSTANTY. ARMFIGHT PIASECZNO;
3. GRALAK, STANISŁAW. ZŁOTY NIEDŹWIEDŹ;
4. HYMER, ANDRZEJ. UKS-16 KOSZALIN;
5. LASOTA, PAWEŁ. ZŁOTY NIEDŹWIEDŹ;
6. ŁĄCKI, WIESŁAW. ZŁOTY ORZEŁ;

DISABLED MEN RIGHT 80 KG
1. GRALAK, MACIEJ. ZŁOTY NIEDŹWIEDŹ;
2. SENK, GRZEGORZ. SZAKI CLUB;
3. GAŁĘZOWSKI, MARCIN. SZAKI CLUB;
4. KUCZERA, ADAM. SZAKI CLUB;
5. KOZŁOWSKI, PIOTR. ZŁOTY ORZEŁ;

DISABLED MEN RIGHT +80 KG
1. JAKUBOWSKI, BARTOSZ. ZŁOTY ORZEŁ;
2. DZIEMIDOWICZ, BARTOSZ. SZAKI CLUB;
3. KRÓLIK, KONSTANTY. ARMFIGHT PIASECZNO;

JUNIOR WOMEN RIGHT 52 KG
1. ROMAŃSKA, MICHALINA. UKS-16 KOSZALIN;
2. SZUSTER, JOLANTA. UKS-16 KOSZALIN;
3. ŚLIWIŃSKA, KAROLINA. SDS TOMASZÓW;
4. ŻAK, NATALIA. MCKIS TYTAN JAWORZNO;

JUNIOR WOMEN RIGHT 57 KG
1. OPALIŃSKA, MARTA. ARM FANATIC;
2. KWIATKOWSKA, NATALIA. UKS-16 KOSZALIN;

JUNIOR WOMEN RIGHT +57 KG
1. IPNAR, NIKOLA. MCKIS TYTAN JAWORZNO;
2. BEBEROK, ANNA. MCKIS TYTAN JAWORZNO;
3. STEFANIAK, NATALIA. UKS-16 KOSZALIN;
4. STEFANIAK, SYLWIA. UKS-16 KOSZALIN;

SENIOR WOMEN RIGHT 54 KG
1. OPALIŃSKA, MARTA. ARM FANATIC;
2. STAROŃ, NATALII. GLADIATOR OSTRÓDA;
3. HRABIA, JOANNA. HERAKLES WAŁBRZYCH;
4. MIELCZAREK, MAŁGORZATA. MCKIS TYTAN JAWORZNO;
5. ŁOKIETEK, MARTA. PYTON WARSZAWA;
6. SZUSTER, JOLANTA. UKS-16 KOSZALIN;
7. ROMAŃSKA, MICHALINA. UKS-16 KOSZALIN;
8. HISZPAŃSKA, MAŁGORZATA. PYTON WARSZAWA;
9. PAPROCKA, MARTA. PYTON WARSZAWA;
10. KWIATKOWSKA, NATALIA. UKS-16 KOSZALIN;

SENIOR WOMEN RIGHT 60 KG
1. CICHOPEK, BOŻENA. MCKIS TYTAN JAWORZNO;
2. STEFANIAK, SYLWIA. UKS-16 KOSZALIN;

SENIOR WOMEN RIGHT +60 KG
1. WAWRZYNIAK, MARLENA. ARM FANATIC;
2. LEWANDOWSKA, ALEKSANDRA. ZŁOTY TUR GDYNIA;
3. OSTROWSKA, MAŁGORZATA. OSTRY STRZEGOM;
4. IPNAR, NIKOLA. MCKIS TYTAN JAWORZNO;
5. ZWOLAK, ALEKSANDRA. UKS-16 KOSZALIN;
6. BEBEROK, ANNA. MCKIS TYTAN JAWORZNO;
7. STEFANIAK, NATALIA. UKS-16 KOSZALIN;

SENIOR WOMEN RIGHT OPEN
1. WAWRZYNIAK, MARLENA. ARM FANATIC;
2. OSTROWSKA, MAŁGORZATA. OSTRY STRZEGOM;
3. LEWANDOWSKA, ALEKSANDRA. ZŁOTY TUR GDYNIA;
4. OPALIŃSKA, MARTA. ARM FANATIC;

MASTER WOMEN RIGHT OPEN
1. LEWANDOWSKA, JADWIGA. ZŁOTY TUR GDYNIA;
2. CICHOPEK, BOŻENA. MCKIS TYTAN JAWORZNO;

DISABLED WOMEN RIGHT OPEN
1. BUBEL, KAROLINA. SZAKI CLUB;
2. FICNER, EWELINA. SZAKI CLUB;



sponsors
Cool? Rate

Comments

See also