Language
/ Kontakt /

Kongres Światowej Federacji armwrestlingu >>>

Kongres Światowej Federacji armwrestlingu # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

Ile będzie wynosić kara za doping, kto może sędziować w finałach i który kraj będzie gościł Puchar Świata 2015? ()

Za nami kongres WAF. 16 września dyskutowano o wielu ważnych sprawach dotyczących stanu świata armwrestlingu.

Dobre wieści to takie, że rodzina WAF powiększyła się o Afganistan, Estonię, Islandię, Irak i Nową Zelandię.

Podczas przemówienia prezydent WAF Assen Hadjitodorov skupił się na działaniach niedawno powołanego komitetu – Komitetu Śledczego, dowodzonego przez prezydenta Federacji Szwedzkiej Andersa Axkslo. Ten komitet bada poczynania poprzedniej Światowej Federacji. „Przeglądamy wiele dokumentów, ale określenie co zdarzyło się 3, 5 lub 10 lat temu tylko na ich podstawie, jest niemal niemożliwe. Oczywiście, każdy może mieć swoją opinię na temat przeszłych wydarzeń, ale obiektywnie trudno cokolwiek udowodnić. Stąd mamy dwie sugestie - po pierwsze, musimy głosować i liczyć głosy z użyciem otwartej procedury i przeznaczyć kogoś by tym dowodził; po drugie - należy powołać specjalną radę do rozstrzygania sporów. Wszystko to, by nie powtórzyć przeszłych błędów. Historię zostawmy historykom – powiedział Axklo.

Udzielono także głosu Przewodniczącemu Komitetu Antydopingowego Światowej Federacji, Jean-Fredericowi Andre, który ogłosił, że 60 testów zostanie wykonanych podczas tych mistrzostw, a jeden z zawodników Gruzji, Kazachstanu, Rosji, Białorusi i Słowacji zostanie przetestowany podwójnie. Ogłoszono także nowy Kodeks Dopingowy, wg którego dyskwalifikacja za doping potrwa 4 lata, nie dwa. Nowy kodeks wejdzie w życie 1 stycznia 2015.

WAF w końcu ustaliła miejsce XXXVII MŚ. Gospodarzem będzie Malezja, przegłosowano to większością głosów. Prezentując ten kraj, Hadjitodorov podkreślił zalety turystyczne tego kraju i brak konieczności opłat za wizy. Co więcej, Malezja może zaoferować transmisję telewizyjną w programie, który transmituje także wyścigi Formuły 1.

- W Malezji armwrestling pojawił się niedawno, 10 lat temu. Ale do tego czasu zorganizowaliśmy wiele zawodów. Zdecydowaliśmy się więc na goszczenie MŚ. Nasz rząd udziela nam pełnego wsparcia – powiedział wiceprezydent Malezyjskiej Federacji Armwrestlingu Fadhli Zil.

Kongres wprowadził także kilka zmian do swojego kodeksu zasad. W półfinałach sędzia nie może być tej samej narodowości, co którykolwiek z zawodników. Kongres nie poparł sugestii podzielenia klasy junior 18 na dwie podklasy.

AK

archiwum >>>

Language