Language
/ Contact /
advert armpower.net advert armpower.net

Svenska Masterskapen 2018 >>>

Svenska Masterskapen 2018 # Armwrestling # Armpower.net

Svenska Masterskapen 2018 # Armwrestling # Armpower.net Sweden, Avesta, Sweden

10:00 - 20:00 | 08-10.03.2018

Team scores:
Position Club/Country Gold Silver Bronze Points
1 SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB 12 11 11 329
2 STORUMAN ARMSPORT 15 12 10 317
3 SKANE ARMSPORT 9 6 7 193
4 HEDEMORA ARMSPORT 5 7 9 189
5 BRYNÄS ARMWRESTLING 6 7 4 160
6 HAMMARBY ARMBRYTNING 3 4 7 118
7 FLEN ARMFIGHTERS 7 4 1 116
8 STORSJÖBRYTARNA 6 6 1 112
9 GEFLE ARMSPORTKLUBB 3 5 4 106
10 VIKING KRAFTSPORT 4 2 5 104
11 EKERÖ IK ARMBRYTNING 3 5 2 101
12 VÄTTERNBRYTARNA MOTALA 4 4 3 92
13 DALABRYTARNA 1 4 3 86
14 NORTHERN ARMS ARJEPLOG 2 6 2 80
15 IRON ARMS WEXIO 3 1 6 70
16 AKTIV ARMSPORT 3 4 0 67
17 DRAKBRYTARNA SUNDSVALL 1 5 3 67
18 FSH ARMSPORT 2 1 4 56
19 STIL ARMBRYTNING 2 2 0 55
20 VÄTTERNBRYTARNA JÖNKÖPING 4 0 0 51
21 STRÖMBRYTARNA 0 1 1 40
22 FYSHUSET SPORTKLUBB 3 1 0 37
23 ÖRNSKÖLDSVIKS ATLETKLUBB 3 0 1 35
24 FALKENBERGS ARMSPORTKLUBB 0 2 2 33
25 TROLLHÄTTANS ARMSPORT 1 1 1 32
26 SORSELE ARMSPORT/WRA 3 0 0 30
27 LYCKSELE ARMFIGHTERS 1 1 0 19
28 ARVIDSJAUR ARMSPORT 0 0 0 16
29 BLUE-LAKE ARMSPORT IF 0 0 1 15
30 VIMMERBY KAMPSPORT 0 1 1 12
31 RAUK ARM 0 0 1 8
32 GÖTEBORG ARMSPORT 0 0 0 2

JUNIOR16 MEN LEFT OPEN
1. ENQVIST NOEL. DRAKBRYTARNA SUNDSVALL
2. ENQVIST ELLIOT. DRAKBRYTARNA SUNDSVALL

JUNIOR16 MEN RIGHT OPEN
1. ENQVIST NOEL. DRAKBRYTARNA SUNDSVALL
2. ENQVIST ELLIOT. DRAKBRYTARNA SUNDSVALL
3. KLASSON VIGGO. HEDEMORA ARMSPORT

JUNIOR18 MEN LEFT 50 KG
1. SAIDMAHMUDOV YAHYOKHON. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB
2. ENQVIST NOEL. DRAKBRYTARNA SUNDSVALL
3. ENQVIST ELLIOT. DRAKBRYTARNA SUNDSVALL

JUNIOR18 MEN LEFT 55 KG
1. SAIDMAHMUDOV MUHAMMED. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB
2. ALNISH JAWDAT. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB
3. ABDURAHIMOV HUSAN. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB
4. MARTENSSON ALBIN. STRÖMBRYTARNA
5. MUHAMADSOBIROV ABBE. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB

JUNIOR18 MEN LEFT 60 KG
1. BERGLUND MATHIAS. STORUMAN ARMSPORT
2. DANIELSSON EDVIN. STORUMAN ARMSPORT
3. SANDQVIST JOHANNES. STORUMAN ARMSPORT
4. SAIDSON JOSEF. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB
5. WALLMAN ALEX. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB

JUNIOR18 MEN LEFT 65 KG
1. JOHANSSON ADAM. VÄTTERNBRYTARNA JÖNKÖPING
2. ANDERSSON RAGNAR. VÄTTERNBRYTARNA MOTALA
3. ANDERSSON LINUS. SKANE ARMSPORT
4. OLOFSSON GIOVANNI. BLUE-LAKE ARMSPORT IF

JUNIOR18 MEN LEFT 70 KG
1. MENDEZ FROM CHRISTIAN. STORUMAN ARMSPORT
2. GRUBBSTRÖM THULE. STORUMAN ARMSPORT
3. AL BAYATI MOHAMMAD. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB
4. SHARIFI MUSTAFA. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB

JUNIOR18 MEN LEFT 80 KG
1. ANDERSEN EMIL. SKANE ARMSPORT
2. WIDERBERG JONATHAN. AKTIV ARMSPORT

JUNIOR18 MEN LEFT 80+ KG
1. LARSSON WILLIAM. GEFLE ARMSPORTKLUBB
2. MEHOLLI GENTRIT. IRON ARMS WEXIO
3. CRONBLAD OSCAR. EKERÖ IK ARMBRYTNING

JUNIOR18 MEN LEFT 75KG
1. BEZHENAR MIKAEL. STORUMAN ARMSPORT
2. ALSABII YESR. GEFLE ARMSPORTKLUBB

JUNIOR18 MEN RIGHT 50 KG
1. SAIDMAHMUDOV YAHYOKHON. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB
2. ENQVIST NOEL. DRAKBRYTARNA SUNDSVALL
3. ENQVIST ELLIOT. DRAKBRYTARNA SUNDSVALL

JUNIOR18 MEN RIGHT 55 KG
1. ABDURAHIMOV HUSAN. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB
2. SAIDMAHMUDOV MUHAMMED. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB
3. MARTENSSON ALBIN. STRÖMBRYTARNA
4. ALNISH JAWDAT. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB
5. MUHAMADSOBIROV ABBE. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB

JUNIOR18 MEN RIGHT 60 KG
1. BERGLUND MATHIAS. STORUMAN ARMSPORT
2. DANIELSSON EDVIN. STORUMAN ARMSPORT
3. SANDQVIST JOHANNES. STORUMAN ARMSPORT
4. WALLMAN ALEX. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB
5. SAIDSON JOSEF. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB

JUNIOR18 MEN RIGHT 65 KG
1. JOHANSSON ADAM. VÄTTERNBRYTARNA JÖNKÖPING
2. ANDERSSON RAGNAR. VÄTTERNBRYTARNA MOTALA
3. OLOFSSON GIOVANNI. BLUE-LAKE ARMSPORT IF
4. ANDERSSON LINUS. SKANE ARMSPORT

JUNIOR18 MEN RIGHT 70 KG
1. MENDEZ FROM CHRISTIAN. STORUMAN ARMSPORT
2. GRUBBSTRÖM THULE. STORUMAN ARMSPORT
3. SHARIFI MUSTAFA. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB
4. AL BAYATI MOHAMMAD. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB

JUNIOR18 MEN RIGHT 80 KG
1. WIDERBERG JONATHAN. AKTIV ARMSPORT
2. ANDERSEN EMIL. SKANE ARMSPORT
3. HANSEN MARCUS. TROLLHÄTTANS ARMSPORT

JUNIOR18 MEN RIGHT 80+ KG
1. MEHOLLI GENTRIT. IRON ARMS WEXIO
2. CRONBLAD OSCAR. EKERÖ IK ARMBRYTNING
3. LARSSON WILLIAM. GEFLE ARMSPORTKLUBB

JUNIOR18 MEN RIGHT 75KG
1. BEZHENAR MIKAEL. STORUMAN ARMSPORT
2. ALSABII YESR. GEFLE ARMSPORTKLUBB
3. PALLESEN RASMUS. IRON ARMS WEXIO

JUNIOR21 MEN LEFT 65 KG
1. EKBÄCK SIMON. STORUMAN ARMSPORT
2. NILSSON ESPOSITO ANTON. STIL ARMBRYTNING
3. SAGLAM IBRAHIM. FALKENBERGS ARMSPORTKLUBB

JUNIOR21 MEN LEFT 70 KG
1. TANDERYD JONATHAN. VIKING KRAFTSPORT
2. RADBRING LUKAS. STORUMAN ARMSPORT
3. KÖRLÉN WILLIAM. VIKING KRAFTSPORT
4. WINKA JONAS. VIKING KRAFTSPORT

JUNIOR21 MEN LEFT 80 KG
1. SALEH JAMES. VÄTTERNBRYTARNA MOTALA
2. DANIELSSON ARON. STORUMAN ARMSPORT

JUNIOR21 MEN LEFT 85 KG
1. JONSSON ALEXANDER. STORSJÖBRYTARNA
2. EKLUND LEO. STORUMAN ARMSPORT
3. KJELLSTRAND ALEXANDER. IRON ARMS WEXIO

JUNIOR21 MEN LEFT 90 KG
1. INGESSON ISAC. HEDEMORA ARMSPORT
2. EDBOM JONSSON MARCUS. DRAKBRYTARNA SUNDSVALL
3. AHOLA MARCUS. GEFLE ARMSPORTKLUBB

JUNIOR21 MEN LEFT +90 KG
1. SPORRONG TOBIAS. FYSHUSET SPORTKLUBB
2. KARLSSON THEODOR. EKERÖ IK ARMBRYTNING

JUNIOR21 MEN RIGHT 65 KG
1. EKBÄCK SIMON. STORUMAN ARMSPORT
2. NILSSON ESPOSITO ANTON. STIL ARMBRYTNING
3. SAGLAM IBRAHIM. FALKENBERGS ARMSPORTKLUBB

JUNIOR21 MEN RIGHT 70 KG
1. TANDERYD JONATHAN. VIKING KRAFTSPORT
2. KÖRLÉN WILLIAM. VIKING KRAFTSPORT
3. RADBRING LUKAS. STORUMAN ARMSPORT
4. TEJLER WILLIAM. FALKENBERGS ARMSPORTKLUBB
5. WINKA JONAS. VIKING KRAFTSPORT

JUNIOR21 MEN RIGHT 80 KG
1. SALEH JAMES. VÄTTERNBRYTARNA MOTALA
2. DANIELSSON ARON. STORUMAN ARMSPORT

JUNIOR21 MEN RIGHT 85 KG
1. JONSSON ALEXANDER. STORSJÖBRYTARNA
2. EKLUND LEO. STORUMAN ARMSPORT
3. KJELLSTRAND ALEXANDER. IRON ARMS WEXIO

JUNIOR21 MEN RIGHT 90 KG
1. INGESSON ISAC. HEDEMORA ARMSPORT
2. EDBOM JONSSON MARCUS. DRAKBRYTARNA SUNDSVALL
3. AHOLA MARCUS. GEFLE ARMSPORTKLUBB

JUNIOR21 MEN RIGHT +90 KG
1. SPORRONG TOBIAS. FYSHUSET SPORTKLUBB
2. KARLSSON THEODOR. EKERÖ IK ARMBRYTNING

SENIOR MEN LEFT 55 KG
1. SAIDMAHMUDOV MUHAMMED. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB
2. ABDURAHIMOV HUSAN. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB
3. ALNISH JAWDAT. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB
4. MARTENSSON ALBIN. STRÖMBRYTARNA

SENIOR MEN LEFT 60 KG
1. PETTERSSON ANTON. BRYNÄS ARMWRESTLING
2. BERGLUND MATHIAS. STORUMAN ARMSPORT
3. CEDERLUND JOHANNES. STORUMAN ARMSPORT
4. EKBÄCK SIMON. STORUMAN ARMSPORT
5. SAIDSON JOSEF. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB
6. WALLMAN ALEX. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB

SENIOR MEN LEFT 65 KG
1. AXELSSON TOBIAS. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB
2. EBERHOLST JOAKIM. FALKENBERGS ARMSPORTKLUBB
3. JÄRVINEN JONATHAN. HEDEMORA ARMSPORT
4. SANDSTRÖM ROBIN. ARVIDSJAUR ARMSPORT
5. IUSCA MARUIS. BRYNÄS ARMWRESTLING
6. NILSSON ESPOSITO ANTON. STIL ARMBRYTNING
7. ANDERSSON LINUS. SKANE ARMSPORT
8. JOHANSSON ADAM. VÄTTERNBRYTARNA JÖNKÖPING
9. JOHANSSON EMIL. DALABRYTARNA
10. ANDERSSON RAGNAR. VÄTTERNBRYTARNA MOTALA
11. NYGREN ALEXANDER. STIL ARMBRYTNING

SENIOR MEN LEFT 70 KG
1. RADBRING ALEXANDER. STORUMAN ARMSPORT
2. TANDERYD JONATHAN. VIKING KRAFTSPORT
3. MENDEZ FROM CHRISTIAN. STORUMAN ARMSPORT
4. WESTMAN ANDREAS. HEDEMORA ARMSPORT
5. TAGESSON BORIS. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB
6. RADBRING LUKAS. STORUMAN ARMSPORT
7. MARTIKAINEN JONATHAN. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB
8. CEDER RONNY. FLEN ARMFIGHTERS
9. KLAAVUNIEMI ELG TOM. TROLLHÄTTANS ARMSPORT
10. WIDBLOM DENNIS. VÄTTERNBRYTARNA MOTALA
11. NORSTRÖM STEFAN. FLEN ARMFIGHTERS
12. GRUBBSTRÖM THULE. STORUMAN ARMSPORT
13. WINKA JONAS. VIKING KRAFTSPORT
14. AL BAYATI MOHAMMAD. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB
15. SHARIFI MUSTAFA. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB
16. HELLMAN MATS. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB

SENIOR MEN LEFT 75 KG
1. ANDERSSON JOHANNES. STORUMAN ARMSPORT
2. GUNNARSSON FREDDY. SKANE ARMSPORT
3. ANDERSSON TORBJÖRN. SKANE ARMSPORT
4. ANDERSSON KENT. STIL ARMBRYTNING
5. LUNDGREN ROBIN. VÄTTERNBRYTARNA MOTALA
6. DANIELSSON ARON. STORUMAN ARMSPORT
7. LINDSTRÖM MIKAEL. BRYNÄS ARMWRESTLING
8. BENGTSSON DAVID. FALKENBERGS ARMSPORTKLUBB
9. LINDBLAD MANS. HEDEMORA ARMSPORT
10. PERSSON MARTIN. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB

SENIOR MEN LEFT 80 KG
1. BERG PATRIK. STORSJÖBRYTARNA
2. RODIN ROBERT. BRYNÄS ARMWRESTLING
3. ANTTILA TONI. VIKING KRAFTSPORT
4. AXMAN HENRIK. EKERÖ IK ARMBRYTNING
5. BENGTSSON GLENN. SKANE ARMSPORT
6. SKÖNÉUS TOBIAS. GÖTEBORG ARMSPORT
7. SANDELL NICLAS. HAMMARBY ARMBRYTNING
8. BERG NIKLAS. HAMMARBY ARMBRYTNING
9. KARLSSON TOBIAS. EKERÖ IK ARMBRYTNING
10. BODNER CARL. EKERÖ IK ARMBRYTNING
11. TEK MITCHO. BRYNÄS ARMWRESTLING
12. JONSSON FELIX. TROLLHÄTTANS ARMSPORT
13. CARLSSON WICTOR. GEFLE ARMSPORTKLUBB
14. JONSSON JOHAN. GEFLE ARMSPORTKLUBB
15. SALEH JAMES. VÄTTERNBRYTARNA MOTALA

SENIOR MEN LEFT 85 KG
1. NANNESTAD NIKLAS. SKANE ARMSPORT
2. JONSSON ALEXANDER. STORSJÖBRYTARNA
3. HELGE MARTIN. VÄTTERNBRYTARNA MOTALA
4. OMAR NAWED. BRYNÄS ARMWRESTLING
5. MIKKELSEN KIM. DALABRYTARNA
6. ZOGRAFOS MATTIAS. BRYNÄS ARMWRESTLING
7. LARSSON OSKAR. FALKENBERGS ARMSPORTKLUBB
8. EK CHRISTOFFER. TROLLHÄTTANS ARMSPORT
9. ARVIDSSON ANDERS. AKTIV ARMSPORT
10. EKLUND LEO. STORUMAN ARMSPORT
11. WESTBERG MAGNUS. HAMMARBY ARMBRYTNING
12. KARLSTRÖM STEFAN. HAMMARBY ARMBRYTNING
13. ENQVIST RAYMOND. DRAKBRYTARNA SUNDSVALL
14. BRÄNNSTRÖM PETER. STIL ARMBRYTNING
15. FANNI NIMA. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB

SENIOR MEN LEFT 90 KG
1. ANTHOULIS VAIOS. BRYNÄS ARMWRESTLING
2. EDOFF SEBASTIAN. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB
3. LINDBERG NICLAS. SKANE ARMSPORT
4. VIKBERG LINUS. ARVIDSJAUR ARMSPORT
5. WAHLMAN JIMMY. GEFLE ARMSPORTKLUBB
6. PERSSON JOHAN. DALABRYTARNA
7. MELLGREN MARCUS. IRON ARMS WEXIO
8. ANDRÉN BJÖRN. EKERÖ IK ARMBRYTNING
9. INGESSON ISAC. HEDEMORA ARMSPORT
10. ANDERSSON TOBIAS. VÄTTERNBRYTARNA MOTALA
11. FAHLBORG LARS-GÖRAN. DALABRYTARNA
12. BERGGREN ROBERT. EKERÖ IK ARMBRYTNING
13. ÖSTERBERG ROBIN. EKERÖ IK ARMBRYTNING
14. EDBOM JONSSON MARCUS. DRAKBRYTARNA SUNDSVALL
15. ANDERSSON FREDRIK. FALKENBERGS ARMSPORTKLUBB
16. TÄLLSTRÖM JOAKIM. ÖRNSKÖLDSVIKS ATLETKLUBB
17. REUTERG. EKERÖ IK ARMBRYTNING
18. OLOFSSON JOHAN. BLUE-LAKE ARMSPORT IF
19. EKLUND TOMAS. HEDEMORA ARMSPORT
20. RICKAN CHRISTOFFER. ÖRNSKÖLDSVIKS ATLETKLUBB

SENIOR MEN LEFT 100 KG
1. SVENSSON STEFAN. STORSJÖBRYTARNA
2. RENBERG JONATHAN. DALABRYTARNA
3. MÖRICKE MARKUS. IRON ARMS WEXIO
4. LUNDGREN MAGNUS. BRYNÄS ARMWRESTLING
5. EKSTRÖM EMIL. GEFLE ARMSPORTKLUBB
6. PETTERSSON KEN. GEFLE ARMSPORTKLUBB
7. SVENSSON CHRISTIAN. STORSJÖBRYTARNA
8. LANNERHED PETTER. VIKING KRAFTSPORT
9. JONSON JONNY. GEFLE ARMSPORTKLUBB
10. TJÄRNBERG ANDREAS. DRAKBRYTARNA SUNDSVALL
11. FÄLTSJÖ THOMAS. DALABRYTARNA

SENIOR MEN LEFT 110 KG
1. SPORRONG TOBIAS. FYSHUSET SPORTKLUBB
2. JANSSON DAVID. FSH ARMSPORT
3. DAHL RONNY. ÖRNSKÖLDSVIKS ATLETKLUBB
4. LINDBLOM CARL. SKANE ARMSPORT
5. GÄRDSBERG ALEXANDER. HAMMARBY ARMBRYTNING
6. KARLSSON ANDREAS. LYCKSELE ARMFIGHTERS
7. LARSSON LEIF. HEDEMORA ARMSPORT
8. KRAMSJÖ JAKOB. FALKENBERGS ARMSPORTKLUBB

SENIOR MEN LEFT 110+ KG
1. SOHLIN MARTIN. ÖRNSKÖLDSVIKS ATLETKLUBB
2. JOHANSSON RALF. DALABRYTARNA
3. RÖNNHOLM LINUS. VIKING KRAFTSPORT
4. KARLSSON THEODOR. EKERÖ IK ARMBRYTNING
5. TJERNBERG MAGNUS. STRÖMBRYTARNA
6. ANDERSSON MAGNUS. TROLLHÄTTANS ARMSPORT
7. WIKBERG JOSEF. ARVIDSJAUR ARMSPORT
8. FALK CHRISTOFFER. GEFLE ARMSPORTKLUBB
9. JANSSON NICLAS. EKERÖ IK ARMBRYTNING
10. AHS PER-FREDRIK . IRON ARMS WEXIO

SENIOR MEN RIGHT 55 KG
1. ALNISH JAWDAT. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB
2. SAIDMAHMUDOV MUHAMMED. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB
3. ABDURAHIMOV HUSAN. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB
4. MARTENSSON ALBIN. STRÖMBRYTARNA

SENIOR MEN RIGHT 60 KG
1. PETTERSSON ANTON. BRYNÄS ARMWRESTLING
2. EKBÄCK SIMON. STORUMAN ARMSPORT
3. BERGLUND MATHIAS. STORUMAN ARMSPORT
4. CEDERLUND JOHANNES. STORUMAN ARMSPORT
5. WALLMAN ALEX. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB
6. SAIDSON JOSEF. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB

SENIOR MEN RIGHT 65 KG
1. AXELSSON TOBIAS. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB
2. EBERHOLST JOAKIM. FALKENBERGS ARMSPORTKLUBB
3. IUSCA MARUIS. BRYNÄS ARMWRESTLING
4. JOHANSSON EMIL. DALABRYTARNA
5. JÄRVINEN JONATHAN. HEDEMORA ARMSPORT
6. JOHANSSON ADAM. VÄTTERNBRYTARNA JÖNKÖPING
7. SANDSTRÖM ROBIN. ARVIDSJAUR ARMSPORT
8. ANDERSSON RAGNAR. VÄTTERNBRYTARNA MOTALA
9. NILSSON ESPOSITO ANTON. STIL ARMBRYTNING
10. NYGREN ALEXANDER. STIL ARMBRYTNING
11. HALLDORF NIKLAS. VÄTTERNBRYTARNA MOTALA
12. ANDERSSON LINUS. SKANE ARMSPORT

SENIOR MEN RIGHT 70 KG
1. CEDER RONNY. FLEN ARMFIGHTERS
2. MARTIKAINEN JONATHAN. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB
3. RADBRING ALEXANDER. STORUMAN ARMSPORT
4. GRUBBSTRÖM THULE. STORUMAN ARMSPORT
5. TANDERYD JONATHAN. VIKING KRAFTSPORT
6. AUGUSTSSON DANIEL. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB
7. WIDBLOM DENNIS. VÄTTERNBRYTARNA MOTALA
8. MENDEZ FROM CHRISTIAN. STORUMAN ARMSPORT
9. NORSTRÖM STEFAN. FLEN ARMFIGHTERS
10. WESTMAN ANDREAS. HEDEMORA ARMSPORT
11. KLAAVUNIEMI ELG TOM. TROLLHÄTTANS ARMSPORT
12. TAGESSON BORIS. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB
13. RADBRING LUKAS. STORUMAN ARMSPORT
14. WIKLUND KRISTIAN. STORUMAN ARMSPORT
15. AL BAYATI MOHAMMAD. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB
16. HELLMAN MATS. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB
17. SHARIFI MUSTAFA. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB
18. WINKA JONAS. VIKING KRAFTSPORT

SENIOR MEN RIGHT 75 KG
1. GUNNARSSON FREDDY. SKANE ARMSPORT
2. LUNDGREN ROBIN. VÄTTERNBRYTARNA MOTALA
3. ANDERSSON TORBJÖRN. SKANE ARMSPORT
4. PERSSON MARTIN. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB
5. ANDERSSON KENT. STIL ARMBRYTNING
6. ANDERSSON JOHANNES. STORUMAN ARMSPORT
7. BENGTSSON DAVID. FALKENBERGS ARMSPORTKLUBB
8. LINDBLAD MANS. HEDEMORA ARMSPORT
9. DANIELSSON ARON. STORUMAN ARMSPORT
10. BEZHENAR MIKAEL. STORUMAN ARMSPORT
11. LINDSTRÖM MIKAEL. BRYNÄS ARMWRESTLING

SENIOR MEN RIGHT 80 KG
1. BENGTSSON GLENN. SKANE ARMSPORT
2. RODIN ROBERT. BRYNÄS ARMWRESTLING
3. SALEH JAMES. VÄTTERNBRYTARNA MOTALA
4. BERG PATRIK. STORSJÖBRYTARNA
5. AXMAN HENRIK. EKERÖ IK ARMBRYTNING
6. ANTTILA TONI. VIKING KRAFTSPORT
7. WIDERBERG JONATHAN. AKTIV ARMSPORT
8. KARLSSON TOBIAS. EKERÖ IK ARMBRYTNING
9. SANDELL NICLAS. HAMMARBY ARMBRYTNING
10. CARLSSON WICTOR. GEFLE ARMSPORTKLUBB
11. SKÖNÉUS TOBIAS. GÖTEBORG ARMSPORT
12. JONSSON FELIX. TROLLHÄTTANS ARMSPORT
13. JONSSON JOHAN. GEFLE ARMSPORTKLUBB
14. TEK MITCHO. BRYNÄS ARMWRESTLING
15. BODNER CARL. EKERÖ IK ARMBRYTNING
16. BERG NIKLAS. HAMMARBY ARMBRYTNING

SENIOR MEN RIGHT 85 KG
1. NANNESTAD NIKLAS. SKANE ARMSPORT
2. JONSSON ALEXANDER. STORSJÖBRYTARNA
3. WESTBERG MAGNUS. HAMMARBY ARMBRYTNING
4. HELGE MARTIN. VÄTTERNBRYTARNA MOTALA
5. OMAR NAWED. BRYNÄS ARMWRESTLING
6. EKLUND LEO. STORUMAN ARMSPORT
7. ERIKSSON EMIL. STRÖMBRYTARNA
8. EK CHRISTOFFER. TROLLHÄTTANS ARMSPORT
9. BRÄNNSTRÖM PETER. STIL ARMBRYTNING
10. MIKKELSEN KIM. DALABRYTARNA
11. ENQVIST RAYMOND. DRAKBRYTARNA SUNDSVALL
12. FANNI NIMA. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB
13. ARVIDSSON ANDERS. AKTIV ARMSPORT
14. LARSSON OSKAR. FALKENBERGS ARMSPORTKLUBB
15. KARLSTRÖM STEFAN. HAMMARBY ARMBRYTNING

SENIOR MEN RIGHT 90 KG
1. ANTHOULIS VAIOS. BRYNÄS ARMWRESTLING
2. LINDBERG NICLAS. SKANE ARMSPORT
3. EDOFF SEBASTIAN. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB
4. WAHLMAN JIMMY. GEFLE ARMSPORTKLUBB
5. HELLSTRÖM GÖRAN. STORUMAN ARMSPORT
6. EDBOM JONSSON MARCUS. DRAKBRYTARNA SUNDSVALL
7. MELLGREN MARCUS. IRON ARMS WEXIO
8. EKLUND TOMAS. HEDEMORA ARMSPORT
9. ANDERSSON TOBIAS. VÄTTERNBRYTARNA MOTALA
10. VIKBERG LINUS. ARVIDSJAUR ARMSPORT
11. TÄLLSTRÖM JOAKIM. ÖRNSKÖLDSVIKS ATLETKLUBB
12. PERSSON JOHAN. DALABRYTARNA
13. REUTERG. EKERÖ IK ARMBRYTNING
14. GIERSZEWSKI ARKADIUSZ. HAMMARBY ARMBRYTNING
15. ÖSTERBERG ROBIN. EKERÖ IK ARMBRYTNING
16. RICKAN CHRISTOFFER. ÖRNSKÖLDSVIKS ATLETKLUBB
17. ANDERSSON FREDRIK. FALKENBERGS ARMSPORTKLUBB
18. BERGGREN ROBERT. EKERÖ IK ARMBRYTNING
19. OLOFSSON JOHAN. BLUE-LAKE ARMSPORT IF
20. FAHLBORG LARS-GÖRAN. DALABRYTARNA

SENIOR MEN RIGHT 100 KG
1. SVENSSON STEFAN. STORSJÖBRYTARNA
2. LUNDGREN MAGNUS. BRYNÄS ARMWRESTLING
3. TJÄRNBERG ANDREAS. DRAKBRYTARNA SUNDSVALL
4. EKSTRÖM EMIL. GEFLE ARMSPORTKLUBB
5. PETTERSSON KEN. GEFLE ARMSPORTKLUBB
6. LANNERHED PETTER. VIKING KRAFTSPORT
7. MÖRICKE MARKUS. IRON ARMS WEXIO
8. JONSON JONNY. GEFLE ARMSPORTKLUBB
9. SVENSSON CHRISTIAN. STORSJÖBRYTARNA
10. FÄLTSJÖ THOMAS. DALABRYTARNA
11. RENBERG JONATHAN. DALABRYTARNA

SENIOR MEN RIGHT 110 KG
1. DAHL RONNY. ÖRNSKÖLDSVIKS ATLETKLUBB
2. SPORRONG TOBIAS. FYSHUSET SPORTKLUBB
3. JANSSON DAVID. FSH ARMSPORT
4. LINDBLOM CARL. SKANE ARMSPORT
5. KRAMSJÖ JAKOB. FALKENBERGS ARMSPORTKLUBB
6. LARSSON LEIF. HEDEMORA ARMSPORT
7. GÄRDSBERG ALEXANDER. HAMMARBY ARMBRYTNING

SENIOR MEN RIGHT 110+ KG
1. SOHLIN MARTIN. ÖRNSKÖLDSVIKS ATLETKLUBB
2. KARLSSON THEODOR. EKERÖ IK ARMBRYTNING
3. AHS PER-FREDRIK . IRON ARMS WEXIO
4. JOHANSSON RALF. DALABRYTARNA
5. RÖNNHOLM LINUS. VIKING KRAFTSPORT
6. WIKBERG JOSEF. ARVIDSJAUR ARMSPORT
7. KARLSSON LENNART. HAMMARBY ARMBRYTNING
8. TJERNBERG MAGNUS. STRÖMBRYTARNA
9. FALK CHRISTOFFER. GEFLE ARMSPORTKLUBB
10. ANDERSSON MAGNUS. TROLLHÄTTANS ARMSPORT

MASTER MEN LEFT 70 KG
1. TAGESSON BORIS. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB
2. NORSTRÖM STEFAN. FLEN ARMFIGHTERS
3. HELLMAN MATS. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB
4. AUGUSTSSON DANIEL. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB

MASTER MEN LEFT 80 KG
1. KARLSSON TOBIAS. EKERÖ IK ARMBRYTNING
2. BERG NIKLAS. HAMMARBY ARMBRYTNING
3. BÄCK STAFFAN. DALABRYTARNA

MASTER MEN LEFT 90 KG
1. WAHLMAN JIMMY. GEFLE ARMSPORTKLUBB
2. JENSEN BJARNE. BRYNÄS ARMWRESTLING
3. KARLSSON PETER. VIMMERBY KAMPSPORT
4. ARVIDSSON ANDERS. AKTIV ARMSPORT
5. OLOFSSON JOHAN. BLUE-LAKE ARMSPORT IF
6. KARLSTRÖM STEFAN. HAMMARBY ARMBRYTNING
7. OLOFSSON JAMES. VÄTTERNBRYTARNA MOTALA
8. EKLUND TOMAS. HEDEMORA ARMSPORT

MASTER MEN LEFT 100 KG
1. SVENSSON STEFAN. STORSJÖBRYTARNA
2. SVENSSON CHRISTIAN. STORSJÖBRYTARNA
3. MOLÉN TORBJÖRN. BRYNÄS ARMWRESTLING
4. BOBERG JOAKIM. HEDEMORA ARMSPORT
5. SVENSSON ANDERS. EKERÖ IK ARMBRYTNING
6. LUNDQVIST MATS. ARVIDSJAUR ARMSPORT

MASTER MEN LEFT 100+ KG
1. JOHANSSON RICKARD. IRON ARMS WEXIO
2. JOHANSSON RALF. DALABRYTARNA
3. LARSSON LEIF. HEDEMORA ARMSPORT
4. KARLSSON MICHAEL. TROLLHÄTTANS ARMSPORT
5. OSKARSSON ANDREAS. VÄTTERNBRYTARNA JÖNKÖPING
6. CHAMLIDEN PER-OLE. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB
7. KARLSSON LENNART. HAMMARBY ARMBRYTNING
8. JANSSON NICLAS. EKERÖ IK ARMBRYTNING

MASTER MEN RIGHT 70 KG
1. AUGUSTSSON DANIEL. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB
2. NORSTRÖM STEFAN. FLEN ARMFIGHTERS
3. TAGESSON BORIS. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB
4. HELLMAN MATS. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB

MASTER MEN RIGHT 80 KG
1. KARLSSON TOBIAS. EKERÖ IK ARMBRYTNING
2. BÄCK STAFFAN. DALABRYTARNA
3. BERG NIKLAS. HAMMARBY ARMBRYTNING

MASTER MEN RIGHT 90 KG
1. WAHLMAN JIMMY. GEFLE ARMSPORTKLUBB
2. KARLSSON PETER. VIMMERBY KAMPSPORT
3. GIERSZEWSKI ARKADIUSZ. HAMMARBY ARMBRYTNING
4. EKLUND TOMAS. HEDEMORA ARMSPORT
5. OLOFSSON JOHAN. BLUE-LAKE ARMSPORT IF
6. KARLSTRÖM STEFAN. HAMMARBY ARMBRYTNING
7. ARVIDSSON ANDERS. AKTIV ARMSPORT

MASTER MEN RIGHT 100 KG
1. SVENSSON ANDERS. EKERÖ IK ARMBRYTNING
2. SVENSSON STEFAN. STORSJÖBRYTARNA
3. SVENSSON CHRISTIAN. STORSJÖBRYTARNA
4. BOBERG JOAKIM. HEDEMORA ARMSPORT
5. MOLÉN TORBJÖRN. BRYNÄS ARMWRESTLING
6. LUNDQVIST MATS. ARVIDSJAUR ARMSPORT

MASTER MEN RIGHT 100+ KG
1. JOHANSSON RALF. DALABRYTARNA
2. LARSSON LEIF. HEDEMORA ARMSPORT
3. JOHANSSON RICKARD. IRON ARMS WEXIO
4. KARLSSON MICHAEL. TROLLHÄTTANS ARMSPORT
5. OSKARSSON ANDREAS. VÄTTERNBRYTARNA JÖNKÖPING
6. CHAMLIDEN PER-OLE. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB
7. KARLSSON LENNART. HAMMARBY ARMBRYTNING

GRANDMASTER MEN LEFT 75 KG
1. CEDER RONNY. FLEN ARMFIGHTERS
2. LUNDSTRÖM ROBERT. NORTHERN ARMS ARJEPLOG

GRANDMASTER MEN LEFT 90 KG
1. HELLSTRÖM GÖRAN. STORUMAN ARMSPORT
2. SUNDLÖF PETER. HEDEMORA ARMSPORT
3. LUNDGREN THIMY. VÄTTERNBRYTARNA MOTALA
4. FAHLBORG LARS-GÖRAN. DALABRYTARNA
5. REUTERG. EKERÖ IK ARMBRYTNING
6. LEHTONEN JUHA. FLEN ARMFIGHTERS
7. HOLMSTRÖM OLA. NORTHERN ARMS ARJEPLOG

GRANDMASTER MEN LEFT 100 KG
1. LUNDGREN MAGNUS. BRYNÄS ARMWRESTLING
2. JOHANSSON RONNY. STRÖMBRYTARNA
3. JONSON JONNY. GEFLE ARMSPORTKLUBB
4. FÄLTSJÖ THOMAS. DALABRYTARNA
5. ERIKSSON ROGER. STRÖMBRYTARNA

GRANDMASTER MEN RIGHT 75 KG
1. CEDER RONNY. FLEN ARMFIGHTERS
2. LUNDSTRÖM ROBERT. NORTHERN ARMS ARJEPLOG

GRANDMASTER MEN RIGHT 90 KG
1. LUNDGREN THIMY. VÄTTERNBRYTARNA MOTALA
2. HELLSTRÖM GÖRAN. STORUMAN ARMSPORT
3. SUNDLÖF PETER. HEDEMORA ARMSPORT
4. LEHTONEN JUHA. FLEN ARMFIGHTERS
5. FAHLBORG LARS-GÖRAN. DALABRYTARNA
6. HOLMSTRÖM OLA. NORTHERN ARMS ARJEPLOG
7. REUTERG. EKERÖ IK ARMBRYTNING

GRANDMASTER MEN RIGHT 100 KG
1. LUNDGREN MAGNUS. BRYNÄS ARMWRESTLING
2. JONSON JONNY. GEFLE ARMSPORTKLUBB
3. FÄLTSJÖ THOMAS. DALABRYTARNA
4. JOHANSSON RONNY. STRÖMBRYTARNA
5. ERIKSSON ROGER. STRÖMBRYTARNA

DISABLED MEN LEFT 60 KG
1. CHAMLIDEN PER-OLE. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB
2. MARIPUU MARKO. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB
3. HEDIN HAMPUS. HEDEMORA ARMSPORT

DISABLED MEN RIGHT 60 KG
1. LINDHOLM JOHAN. HAMMARBY ARMBRYTNING
2. CHAMLIDEN PER-OLE. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB
3. MARIPUU MARKO. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB
4. HEDIN HAMPUS. HEDEMORA ARMSPORT

SGRAND_MASTERS MEN LEFT +100KG
1. MARKLUND BÖRJE. ÖRNSKÖLDSVIKS ATLETKLUBB

SGRAND_MASTERS MEN RIGHT +100KG
1. MARKLUND BÖRJE. ÖRNSKÖLDSVIKS ATLETKLUBB

JUNIOR16 WOMEN LEFT OPEN
1. MERCAN ZILAN. FSH ARMSPORT
2. ERIKSSON JOHANNA. STRÖMBRYTARNA
3. KLEINSMITH KELA. BRYNÄS ARMWRESTLING
4. ENQVIST MOLLY. DRAKBRYTARNA SUNDSVALL

JUNIOR16 WOMEN RIGHT OPEN
1. MERCAN ZILAN. FSH ARMSPORT
2. ERIKSSON JOHANNA. STRÖMBRYTARNA
3. KLEINSMITH KELA. BRYNÄS ARMWRESTLING
4. ENQVIST MOLLY. DRAKBRYTARNA SUNDSVALL

JUNIOR18 WOMEN LEFT 45 KG
1. STOLTZ LOVA. NORTHERN ARMS ARJEPLOG
2. ENQVIST MOLLY. DRAKBRYTARNA SUNDSVALL

JUNIOR18 WOMEN LEFT 55 KG
1. KRISTENSSON AMANDA. SKANE ARMSPORT
2. ANDERSDOTTER ONELIUS FIA. AKTIV ARMSPORT
3. WALLIN HANNA. HAMMARBY ARMBRYTNING
4. GJÄLS SAGA. HAMMARBY ARMBRYTNING
5. JAKSTRAND JULIA. HAMMARBY ARMBRYTNING
6. ENQVIST ODA. DRAKBRYTARNA SUNDSVALL

JUNIOR18 WOMEN LEFT 60 KG
1. ELIN JANEHEIM. SORSELE ARMSPORT/WRA
2. MOOS ZARA. HAMMARBY ARMBRYTNING
3. TORGER ELINA. STORUMAN ARMSPORT
4. BOBERG EMILIA. HEDEMORA ARMSPORT
5. BRÄNNSTRÖM TYRA. VIKING KRAFTSPORT
6. SUNDBERG JULIA. STIL ARMBRYTNING
7. ERIKSSON JOHANNA. STRÖMBRYTARNA

JUNIOR18 WOMEN LEFT 65 KG
1. VALFRIDSSON OLIVIA. VÄTTERNBRYTARNA JÖNKÖPING
2. ANDERSSON MATILDA. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB

JUNIOR18 WOMEN LEFT 70 KG
1. DEMBY SANDRA. VIKING KRAFTSPORT
2. NILSSON TOVA. AKTIV ARMSPORT

JUNIOR18 WOMEN LEFT 70+ KG
1. MAXIMOVA EMMA. STORUMAN ARMSPORT
2. PERSHAGEN JULIA. HEDEMORA ARMSPORT
3. RENLUND BERGMAN MOA. NORTHERN ARMS ARJEPLOG
4. JUTHE NATHALIE. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB

JUNIOR18 WOMEN RIGHT 45 KG
1. ENQVIST MOLLY. DRAKBRYTARNA SUNDSVALL

JUNIOR18 WOMEN RIGHT 55 KG
1. KRISTENSSON AMANDA. SKANE ARMSPORT
2. JAKSTRAND JULIA. HAMMARBY ARMBRYTNING
3. GJÄLS SAGA. HAMMARBY ARMBRYTNING
4. WALLIN HANNA. HAMMARBY ARMBRYTNING
5. ANDERSDOTTER ONELIUS FIA. AKTIV ARMSPORT
6. STOLTZ LOVA. NORTHERN ARMS ARJEPLOG
7. ENQVIST ODA. DRAKBRYTARNA SUNDSVALL

JUNIOR18 WOMEN RIGHT 60 KG
1. ELIN JANEHEIM. SORSELE ARMSPORT/WRA
2. MOOS ZARA. HAMMARBY ARMBRYTNING
3. BOBERG EMILIA. HEDEMORA ARMSPORT
4. TORGER ELINA. STORUMAN ARMSPORT
5. BRÄNNSTRÖM TYRA. VIKING KRAFTSPORT
6. SUNDBERG JULIA. STIL ARMBRYTNING
7. ERIKSSON JOHANNA. STRÖMBRYTARNA

JUNIOR18 WOMEN RIGHT 65 KG
1. VALFRIDSSON OLIVIA. VÄTTERNBRYTARNA JÖNKÖPING
2. ANDERSSON MATILDA. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB

JUNIOR18 WOMEN RIGHT 70 KG
1. DEMBY SANDRA. VIKING KRAFTSPORT
2. NILSSON TOVA. AKTIV ARMSPORT

JUNIOR18 WOMEN RIGHT 70+ KG
1. MAXIMOVA EMMA. STORUMAN ARMSPORT
2. RENLUND BERGMAN MOA. NORTHERN ARMS ARJEPLOG
3. PERSHAGEN JULIA. HEDEMORA ARMSPORT
4. JUTHE NATHALIE. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB

JUNIOR21 WOMEN LEFT 70 KG
1. LINDROTH EMELIE. HEDEMORA ARMSPORT
2. SKYE HANNA. HEDEMORA ARMSPORT
3. JIRLÉN OLIVIA. STORUMAN ARMSPORT

JUNIOR21 WOMEN LEFT +70 KG
1. LINDKVIST JESSICA. SKANE ARMSPORT
2. HEDSTRÖM SMILLA. GEFLE ARMSPORTKLUBB
3. SKYE EMMA. HEDEMORA ARMSPORT

JUNIOR21 WOMEN RIGHT 70 KG
1. LINDROTH EMELIE. HEDEMORA ARMSPORT
2. SKYE HANNA. HEDEMORA ARMSPORT
3. JIRLÉN OLIVIA. STORUMAN ARMSPORT

JUNIOR21 WOMEN RIGHT +70 KG
1. LINDKVIST JESSICA. SKANE ARMSPORT
2. HEDSTRÖM SMILLA. GEFLE ARMSPORTKLUBB
3. SKYE EMMA. HEDEMORA ARMSPORT

SENIOR WOMEN LEFT 50 KG
1. BLIND JONNA. STORUMAN ARMSPORT

SENIOR WOMEN LEFT 55 KG
1. LUNDKVIST MARIA. HAMMARBY ARMBRYTNING
2. PERSSON ELINA. SKANE ARMSPORT
3. KALBÄCK ELIN. FSH ARMSPORT
4. LUNDIN ALEXANDRA. BRYNÄS ARMWRESTLING
5. KRISTENSSON AMANDA. SKANE ARMSPORT

SENIOR WOMEN LEFT 60 KG
1. ELIN JANEHEIM. SORSELE ARMSPORT/WRA
2. KARLSSON VICTORIA. LYCKSELE ARMFIGHTERS
3. NYBERG SARA. FSH ARMSPORT
4. WAHLUND CHRISTINE. HEDEMORA ARMSPORT
5. JOHANSSON ANN. FLEN ARMFIGHTERS
6. BROVALL SANDRA. FSH ARMSPORT
7. LUNDBERG LISA. NORTHERN ARMS ARJEPLOG
8. BRÄNNSTRÖM JOHANNA. VIKING KRAFTSPORT

SENIOR WOMEN LEFT 65 KG
1. REISEK FIA. AKTIV ARMSPORT
2. KLEINSMITH MALIN. BRYNÄS ARMWRESTLING
3. BENGTSSON ERIKA. SKANE ARMSPORT
4. BRANN EMMA. STIL ARMBRYTNING
5. SKOGLUND LISA. STORUMAN ARMSPORT
6. SNOPEK-ZYWCZAK EMMELINA. GEFLE ARMSPORTKLUBB
7. VALFRIDSSON OLIVIA. VÄTTERNBRYTARNA JÖNKÖPING
8. HINDERS THESS. VIKING KRAFTSPORT

SENIOR WOMEN LEFT 70 KG
1. RYDSTEDT FELICIA. FSH ARMSPORT
2. NORELIUS TOVE. STORSJÖBRYTARNA
3. LAITURI PIRJO. NORTHERN ARMS ARJEPLOG
4. SILVERLOO MIMMIE. HEDEMORA ARMSPORT
5. DAMM PETRA. BRYNÄS ARMWRESTLING
6. ANDERSSON EMMA. SKANE ARMSPORT
7. LANGEMAR IDA. HEDEMORA ARMSPORT
8. OLSSON TERESIA. DRAKBRYTARNA SUNDSVALL
9. LINDGREN MARLENE. FLEN ARMFIGHTERS

SENIOR WOMEN LEFT 80 KG
1. FALKENSTRÖM JOHANNA. STIL ARMBRYTNING
2. LINDKVIST JENNIFER. SKANE ARMSPORT
3. ERIKSSON ANNA. HEDEMORA ARMSPORT
4. GRUFMAN NADJA. DALABRYTARNA
5. LUNDQVIST CORNELIA. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB
6. ROOS LOUISE. DALABRYTARNA
7. NEVALAINEN PIA. HAMMARBY ARMBRYTNING

SENIOR WOMEN LEFT 80+ KG
1. JONSSON KRISTINA. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB
2. WAHLSTRÖM LOVISA. VÄTTERNBRYTARNA MOTALA
3. DAVIDSSON SOFIE. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB

SENIOR WOMEN RIGHT 50 KG
1. BLIND JONNA. STORUMAN ARMSPORT

SENIOR WOMEN RIGHT 55 KG
1. LUNDKVIST MARIA. HAMMARBY ARMBRYTNING
2. PERSSON ELINA. SKANE ARMSPORT
3. KRISTENSSON AMANDA. SKANE ARMSPORT
4. LUNDIN ALEXANDRA. BRYNÄS ARMWRESTLING
5. KALBÄCK ELIN. FSH ARMSPORT

SENIOR WOMEN RIGHT 60 KG
1. KARLSSON VICTORIA. LYCKSELE ARMFIGHTERS
2. JOHANSSON ANN. FLEN ARMFIGHTERS
3. BROVALL SANDRA. FSH ARMSPORT
4. NYBERG SARA. FSH ARMSPORT
5. WAHLUND CHRISTINE. HEDEMORA ARMSPORT
6. LUNDBERG LISA. NORTHERN ARMS ARJEPLOG
7. BRÄNNSTRÖM JOHANNA. VIKING KRAFTSPORT
8. ELIN JANEHEIM. SORSELE ARMSPORT/WRA

SENIOR WOMEN RIGHT 65 KG
1. REISEK FIA. AKTIV ARMSPORT
2. KLEINSMITH MALIN. BRYNÄS ARMWRESTLING
3. BENGTSSON ERIKA. SKANE ARMSPORT
4. BRANN EMMA. STIL ARMBRYTNING
5. SKOGLUND LISA. STORUMAN ARMSPORT
6. VALFRIDSSON OLIVIA. VÄTTERNBRYTARNA JÖNKÖPING
7. HINDERS THESS. VIKING KRAFTSPORT
8. SNOPEK-ZYWCZAK EMMELINA. GEFLE ARMSPORTKLUBB

SENIOR WOMEN RIGHT 70 KG
1. RYDSTEDT FELICIA. FSH ARMSPORT
2. NORELIUS TOVE. STORSJÖBRYTARNA
3. DAMM PETRA. BRYNÄS ARMWRESTLING
4. LINDGREN MARLENE. FLEN ARMFIGHTERS
5. SILVERLOO MIMMIE. HEDEMORA ARMSPORT
6. OLSSON TERESIA. DRAKBRYTARNA SUNDSVALL
7. ANDERSSON EMMA. SKANE ARMSPORT
8. LAITURI PIRJO. NORTHERN ARMS ARJEPLOG
9. LANGEMAR IDA. HEDEMORA ARMSPORT

SENIOR WOMEN RIGHT 80 KG
1. FALKENSTRÖM JOHANNA. STIL ARMBRYTNING
2. ERIKSSON ANNA. HEDEMORA ARMSPORT
3. GRUFMAN NADJA. DALABRYTARNA
4. LINDKVIST JENNIFER. SKANE ARMSPORT
5. ROOS LOUISE. DALABRYTARNA
6. LUNDQVIST CORNELIA. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB
7. NEVALAINEN PIA. HAMMARBY ARMBRYTNING

SENIOR WOMEN RIGHT 80+ KG
1. WAHLSTRÖM LOVISA. VÄTTERNBRYTARNA MOTALA
2. DAVIDSSON SOFIE. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB
3. JONSSON KRISTINA. SKÄNNINGE ARMBRYTARKLUBB

MASTER WOMEN LEFT 60 KG
1. JOHANSSON ANN. FLEN ARMFIGHTERS
2. LUNDBERG LISA. NORTHERN ARMS ARJEPLOG
3. BRÄNNSTRÖM JOHANNA. VIKING KRAFTSPORT

MASTER WOMEN LEFT 70 KG
1. LAITURI PIRJO. NORTHERN ARMS ARJEPLOG
2. DAMM PETRA. BRYNÄS ARMWRESTLING
3. LINDGREN MARLENE. FLEN ARMFIGHTERS

MASTER WOMEN LEFT 80 KG
1. ERIKSSON ANNA. HEDEMORA ARMSPORT
2. KÄTTSTRÖM CAMILLA. FLEN ARMFIGHTERS
3. NEVALAINEN PIA. HAMMARBY ARMBRYTNING

MASTER WOMEN LEFT 80+ KG
1. ALVELAND VIKTORIA. TROLLHÄTTANS ARMSPORT
2. SEIJBOLD ULRICA. EKERÖ IK ARMBRYTNING
3. JAKOBSSON MARTINA. RAUK ARM
4. THÖRING JENNY. EKERÖ IK ARMBRYTNING

MASTER WOMEN RIGHT 60 KG
1. JOHANSSON ANN. FLEN ARMFIGHTERS
2. LUNDBERG LISA. NORTHERN ARMS ARJEPLOG
3. BRÄNNSTRÖM JOHANNA. VIKING KRAFTSPORT

MASTER WOMEN RIGHT 70 KG
1. LINDGREN MARLENE. FLEN ARMFIGHTERS
2. LAITURI PIRJO. NORTHERN ARMS ARJEPLOG
3. DAMM PETRA. BRYNÄS ARMWRESTLING

MASTER WOMEN RIGHT 80 KG
1. KÄTTSTRÖM CAMILLA. FLEN ARMFIGHTERS
2. ERIKSSON ANNA. HEDEMORA ARMSPORT
3. NEVALAINEN PIA. HAMMARBY ARMBRYTNING

MASTER WOMEN RIGHT 80+ KG
1. JOHANSSON ANNA. IRON ARMS WEXIO
2. ALVELAND VIKTORIA. TROLLHÄTTANS ARMSPORT
3. SEIJBOLD ULRICA. EKERÖ IK ARMBRYTNING
4. THÖRING JENNY. EKERÖ IK ARMBRYTNING
5. JAKOBSSON MARTINA. RAUK ARM

Language
dsadsa