Language
/ Contact /

Mobil Delvac Strong Traker - Poznań Motor Show Truck >>>

Mobil Delvac Strong Traker - Poznań Motor Show Truck # Armwrestling # Armpower.net

Mobil Delvac Strong Traker - Poznań Motor Show Truck # Armwrestling # Armpower.net Poland, Motor Show Truck Poznan - Hala nr 4

10:00 - 20:00 | 08.04.2017

dc1807_mobil-rotator.jpg

 

Mobil Delvac Strong Traker –Poznań Motor Show Truck

Data: 8 kwietnia 2017 (sobota).
Miejsce: Motor Show Truck. Hala nr 4. Poznań, ul. Głogowska 14.
Wejście na teren targów Poznań Motor Show 2017 jest płatne. Szczegóły na stronie www.motorshow.pl
Eliminacje: godziny 10.00 – 15.00 (strefa Mobil Delvac Strong Traker, hala nr 4). Rejestracja zawodników bezpośrednio przed startem.
Finał: godzina 15.30 strefa Mobil Delvac Strong Traker

 

 

Mobil Delvac Strong Traker - najbardziej prestiżowy turniej w siłowaniu na rękę dla kierowców zawodowych - powraca w odświeżonej formule. Najbliższe zawody odbędą się 8 kwietnia (sobota) podczas targów Poznań Motor Show Truck. Finałowe walki przy stole poprzedzą nowe konkurencje z użyciem ciężarów o wadze 14 i 50 kg. Organizatorzy spodziewają się startu zawodników z krajowej czołówki, w tym aktualnych Mistrzów Polski w armwrestlingu. Turniej Mobil Delvac będzie jedną z głównych atrakcji tegorocznego Motor Show Truck. Wśród innych wydarzeń m.in. pokaz ciężarówek, finał VI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników oraz konkurs Młode Wilki, będący eliminacjami do Mistrzostw Świata Kierowców Zawodowych UICR.


Turniej Mobil Delvac zostanie rozegrany w kategorii Open. Do zawodów będą mogli przystąpić wszyscy pełnoletni fani czterech kółek, a kierowca z największą ilością punktów i uprawnieniami do prowadzenia ciężarówek i autobusów otrzyma puchar i tytuł Strong Trakera. Nowością są dwie konkurencje fazy eliminacyjnej: armlifting oraz waga płaczu. Obie trwają do chwili, gdy traker opuszcza ciężar na ziemię.

Armlifting na turnieju Mobil Delvac Strong Traker pojawia się po raz pierwszy. Konkurencja polega na podnoszeniu jednorącz ciężaru o wadze 50kg. Zawodnik otrzymuje punkt za każdą sekundę z podniesionym ciężarem. Jak podkreśla Tomasz Proc, licencjonowany sędzia, atrakcyjność tej konkurencji wynika z trudności utrzymania ciężaru za obrotową rączkę o średnicy 60 mm. „Trudno wskazać faworytów, bo wynik końcowy nie zależy od ogólnego rozwoju fizycznego zawodnika, a jedynie od siły uchwytu”. Pierwsze zawody w armliftingu odbyły się w Rosji 2010 roku - tym samym, w którym debiutował turniej Mobil Delvac Strong Traker.

 

Druga konkurencja – Waga Płaczu – jest typowa dla zawodów siłaczy. Zawodnik musi jak najdłużej utrzymać ciężar o wadze 14kg na wyprostowanych rękach, odchylonych od ciała o około 90 stopni. Płacz w nazwie konkurencji nie jest przypadkowy. Dłuższe utrzymanie ciała w trudnej pozycji może sprawić zawodnikowi ból. Podczas zawodów na targach Poznań Motor Show Truck zawodnicy będą trzymać przed sobą jeden ciężar. Konkurencja będzie punktowana za każdą sekundę z podniesionym ciężarem przy zachowaniu odpowiedniego kąta odchylenia rąk.

Początek eliminacji do turnieju Mobil Delvac Strong Traker w sobotę (8 kwietnia) o godz. 10.00 w hali numer 4. Najbardziej emocjonująca część zawodów – finał w formie walk bezpośrednich przy stole – jest planowany na godz. 15:30. Zapisy do turnieju będą przyjmowane bezpośrednio przed przystąpieniem do próby siłowej.

 

Language
dsadsa